Bakırköy Gezilecek Yerler

Bakırköy’ün denize açılan, dar sokaklarında yürürken ara ara iki katlı, tarihi evler çekecek dikkatinizi ve bu güzel evlerin fotoğrafını çekmeden, durup incelemeden, geçmişe kısa bir yolculuk yapmadan geçemeyeceksiniz.

Bakırköy Gezilecek Yerler

Bakırköy'ün denize açılan, dar sokaklarında yürürken ara ara iki katlı, tarihi evler çekecek dikkatinizi ve bu güzel evlerin fotoğrafını çekmeden, durup incelemeden, geçmişe kısa bir yolculuk yapmadan geçemeyeceksiniz.

Bakırköy Gezilecek Yerler İstanbul'un en eski semtlerinden biri olan Bakırköy, tarihi dokusu, günün her saati hareketli olan çarşısı, alışveriş merkezleri, uzun sahil şeridi, azınlıkların dostça yaşadığı mahalleleri ve merkezi konumu ile şehrin en popüler ilçelerinden biridir.

Bakırköy'ün denize açılan, dar sokaklarında yürürken ara ara iki katlı, tarihi evler çekecek dikkatinizi ve bu güzel evlerin fotoğrafını çekmeden, durup incelemeden, geçmişe kısa bir yolculuk yapmadan geçemeyeceksiniz. Zeytinburnu, Bahçelievler, Küçükçekmece, Marmara Denizi ve Güngören ile komşu olan Bakırköy, İstanbul Avrupa Yakası'nın en önemli merkezlerinden biridir.

Özgürlük Meydanı: İstanbul Bakırköy'ün simgesidir günün her saati renkli ve hareketli olan Özgürlük Meydanı. Ebuziyya Caddesi ve İncirli Caddesi'ni birbirine bağlayan meydan gün içinde binlerce kişiyi ağırlar. Etrafında birçok restoran, kafe, mağaza ve büfe ile çevrili olan Özgürlük Meydanı bazı dönemlerde konser ve miting alanı olarak da kullanılmaktadır. Alışveriş Merkezleri: Alışveriş merkezleri konusunda bir cennettir adeta Bakırköy. Lüks ve hizmet konusunda birbirleriyle yarışan birçok alışveriş merkezine ev sahipliği yapar bu kozmopolit ilçe. Her keseye ve her zevke uygun mağazaların, restoranların, teknoloji marketlerin, sinemaların, kitapçıların ve ünlü marka zincirlerinin yer aldığı alışveriş merkezleri özellikle kış aylarında yoğun ilgi görür.

Bakırköy Sahili: Uzun bir sahili vardır Bakırköy'ün ve genellikle günün her saatinde hareketlidir. Buradaki restoranlar, barlar, çay bahçeleri ve şirin kafeler hareketliliğine oldukça katkıda bulunur. Ayrıca Bakırköy sahilinde yürüyüş yapanlar, köpeğini gezdirenler, paten kayanlar, bisiklete binenler, bir bankta oturup kitap okuyanlar ve çimenlerde kısa bir öğle uykusuna dalanları da görürsünüz sıklıkla.

Bakırköy Çarşısı: Yüzlerce, binlerce mağaza ve dükkanın yer aldığı Bakırköy Çarşısı'nda, aradığınız her şeyi ama her şeyi kolaylıkla bulabilirsiniz. Ayrıca çarşıda yer alan pasajlarda alışverişin, hareketliliğin yoğun olduğu alanlardır. Kuyumcular, butikler, marka mağazalar, kitapçılar, oyuncakçılar, hediyelik eşya dükkanları, restoranlar, kafeler ve teknoloji mağazalarının yer aldığı Bakırköy Çarşısı, renkli atmosferi ile mıknatıs gibi çekecek sizi.

Zuhurat Baba Türbesi: Bölgede en sık ziyaret edilen yerlerden biridir mistik bir atmosferi ve ilginç bir hikayesi olan Zuhurat Baba Türbesi. Özellikle Cuma günleri ziyaret edilir. Dilek dileyenler, dileği gerçek olanlar ve sadece dua etmek için gelenlerle dolup taşar etkileyici bir havası olan türbe.

Yeşilköy Sahil Parkı: İstanbul'un Bakırköy ilçesi sınırları içinde yer alır bölgenin nefes alma alanlarından biri olan Yeşilköy Sahil Parkı. 2 adet basketbol sahası, 2 adet tenis kortu, çocuk oyun alanı, yürüyüş yolu ve bisiklet parkuru bulunan geniş bir alana sahiptir. Özellikle hafta sonları yoğun ilgi gören Yeşilköy Sahil Parkı, sadece semt sakinlerinin değil, civar semtlerdekilerinde sıklıkla uğrandığı, zaman geçirdiği yerlerden biridir.

Bakırköy gezilecek yerleri için misafir tavsiyeleri

 • Tarihe Göre Listele
 • En Faydalılar
Yeşilköy Sahil Park
Yeşilköy Sahil Park

-

Süper bir yer

Süper bir yer. Herkese gitmesini tavsiye ediyorum. Çocukların eğleneceği ve arkadaşların hoş sohbet edebileceği bir yer. :)

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Florya Sahil Parkı
Florya Sahil Parkı

-

Çok rahatlatıcı

Çok rahatlatıcı bir yer gerçekten süper.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi Müzesi
Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi Müzesi

-

Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi Müzesi

Beğenmedim ya.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
İstanbul Hava Kuvvetleri Müzesi
İstanbul Hava Kuvvetleri Müzesi

-

İstanbul Hava Kuvvetleri Müzesi

Eğer İstanbul' tatil için geldiyseniz ve İstanbul otellerinde konaklıyorsanız bu müze gezi listenizde mutlaka olmalı.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Magnaura Sarayı
Magnaura Sarayı

-

Talha Aydemir tarafından...

Bu saray kalıntısının tam nerede olduğunu biliyor musunuz?

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Fildamı Sarnıcı
Fildamı Sarnıcı

-

Fildamı Sarnıcı

Fildamı Sarnıcı gerçekten harika bir yapıt. Osmaniye'de yaşadığım süreçte mutlaka uğrak yerimdi. Bir çok konsere katıldım ve de içindeki futbol sahasında gece geç saatlere kadar top oynardık. Mutlaka gidin görün.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)


Kelime ile arama yap

Temizle x

Bu alandan kelime araması yapabilirsiniz.

Bölge: Bakırköy

Puana göre listele

Görüntülemek istediğiniz puan aralığını seçin.

Türü

Bakırköy Gezilecek Yerler

Toplam 13 adet sonuç listelendi.

Sıralama Kriterleri Lütfen seçiniz
 • En uygun sonuca göre listele En uygun sonuca göre listele
 • Popülerliğe göre listele Popülerliğe göre listele
 • Puana göre listele Puana göre listele

 • Tarihi Yerler
Gün içerisinde birçok insanın gezmek için tercih ettiği Bakırköy; Özgürlük Meydanı'nda ağırlar konuklarını. Meydana dizilmiş cafeler, restoranlar, alışveriş merkezleri ev sahipliği yapar tüm misafirlere. Aynı zamanda tarihi kalıntıların da bulunduğu bir bölgedir. Fildamı Sarnıcı ve Magnaura Sarayı kalıntılar arasındadır.

Magnaura Sarayı; Konstantinopolis'in büyük yapılarından biriydi. Dönem dönem görevleri değişiklik gösterdi sarayın. Bir dönem senato binası olarak kullanıldı, başka bir dönem üniversite olarak hizmet verdi. Geziniz sırasında Magnaura Sarayı ziyaretinizi bekliyor olacak. Tarihin birçok dönemine ve olaylarına tanık olan saray sizlere kendini anlatmaya hazır.

 • Tarihi Yerler
Bakırköy-Osmaniye'de bulunan Fildamı Sarnıcı, Bizans döneminin dört büyük sarnıcından biridir. 5.-6. yüzyıllarda yaptırıldığı düşünülen Fildamı Sarnıcı'nın isminin nereden geldiği kesin olarak bilinmemektedir. Bir rivayete göre; Bizans'ın son dönemlerinde orduya ait filler burada barınırmış ve adı Fildamı olarak anılmaya başlanmıştır.

Uzun bir dönem boş kalmıştır Fildamı Sarnıcı. Fakat 1996 yılında yapılan bir çalışma sonucunda konser etkinliklerinin düzenlendiği bir alan olmuştur. İzleyici kapasitesi 12.000'dir. Fildamı Sarnıcı'nda şimdiye kadar; İbrahim Tatlıses, Tarkan, Teoman, Haluk Levent gibi sanatçılar konser vermiştir. Bunla da kalmamış dünyaca ünlü gruplar arasında olan; The Blues Brothers, Roger Glover ve Dream Theater'da konser vermiştir bu tarihi sarnıçta. Daha sonra konser alanı olarak kullanılması durdurulmuştur. Ardından Bakırköy Belediyesi'ne bağlanmıştır. Bakırköy gezinize Fildamı Sarnıcı'nı dahil edebilirsiniz. Sonrasında; Magnaura Sarayı\'nı ziyaret edip, Özgürlük Meydanı'nında hem doyasıya alışveriş yapıp hem de sıra sıra dizilmiş cafe ve restoranlarda dostlarınızla birlikte keyifli vakitler geçirebilirsiniz.

 • Tarihi Yerler
Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi Müzesi, topladığı tarihsel ve kültürel değerleri herkesle paylaşmayı amaçlayan bir müzedir.

Müzede hastanenin 100 yıllık tarihi serüveni anlatılmaktadır. Müzedeki bölümler kronolojik sıraya konmuştur. 1930'lu yıllar, 1940'lı yıllar, 1950'li yıllar, 1960'lı yıllar, 1970'li, 1980li, 1990'li ve 2000'li yıllar başlıklarıyla tüm bölümleri ziyaret edebilirsiniz.

Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi'nde Ord. Prof. Dr. Mazhar Osman'ın da kişisel eşyalarını görebilirsiniz. Bunun yanı sıra 1934 yılına ait ameliyat defteri, Dr. Faruk Bayülkem'in kullanmış olduğu elektrokonvülzif tedavi aleti ve ilaç şişeleri de müzede yerini almıştır.

Müzeyi sadece hafta içi gezebilme imkanınız var. Ziyaret saatleri ise 10:00 – 15:30 arasındadır.

 • Parklar
Puan Ver

İlk yorumu siz yapın.

İstanbul'un en kalabalık yerlerinden biri olan Bakırköy, Özgürlük Meydanı ile gün içerisinde birçok insanı ağırlamaktadır.

Bakırköy Özgürlük Meydanı, İncirli Caddesi ile Ebuzziya Caddesi'ni birbirine bağlamaktadır. Diğer yandan ise çevresinde TCDD Bakırköy İstasyonu, Bakırköy Mezarlığı ve Belediye Binası vardır. Bakırköy Özgürlük Meydanı'nın ismi 202 yılında Cumhuriyet Meydanı olarak değiştirilse de halk tarafından hala Özgürlük Meydanı olarak adlandırılmaktadır.

Meydanda birçok lokanta, büfe ve cafe bulunmaktadır. Bunun yanı sıra birçok alışveriş merkezi de meydanda mevcuttur. Alışveriş merkezlerinin fazlalığı meydanın yoğunluğunu arttıran önemli sebeplerden biridir. Tarihte de önemli olaylara tanklık eden Bakırköy Özgürlük Meydanı, bazı zamanlarda konser alanı olarak da kullanılmaktadır. Bu arada Osmaniye semtinde bulunan Fildamı Sarnıcı da bölgede görülmesi gereken yerlerden biridir.

 • Tarihi Yerler
Puan Ver

İlk yorumu siz yapın.

Birçok medeniyetin hüküm sürdüğü ve her medeniyetten izler taşıyan İstanbul, farklı dinlere ait ibadet yerleriyle tüm turistleri mistik bir atmosferin içine hapsediyor.

İstanbul'da bir hafta sonu gezecekseniz ya da tatil için bir süre bu güzel şehirde bulunacaksanız Surp Stepanos Ermeni Kilisesi'ni ziyaret edeceğiniz yerlere dahil edebilirsiniz. Bu ibadet yeri, Bakırköy'ün Yeşilköy semtinde bulunduğu için kolay bir ulaşıma sahiptir.

Surp Stepanos Ermeni Kilisesi, şehrin tarihi atmosferine eşlik etmeye devam ediyor ve yıl içerisinde birçok turistin yoğun ilgisini görüyor. İstanbul'da bulunduğunuz günlere Surp Stepanos Ermeni Kilisesi'ni dahil etmeyi unutmayın.

Kiliseyi gezdikten sonra Özgürlük Meydanı'nda diledeğiniz kadar vakit geçirebilir ve meydandaki mekanların birinde dinlenebilirsiniz. Üstelik Özgürlük Meydanı'ndaki mağazalarda diledğiniz kadar alışveriş yapma imkanınız da bulunuyor.

 • Tarihi Yerler
Puan Ver

İlk yorumu siz yapın.

Bakırköy'deki mistik mekânlarının başında gelen Zuhurat Baba Türbesi, ulaşım açısından kolay bir noktada bulunuyor. Yüce Tarla Caddesi, Zuhuratbaba Mahallesi'nde yer alan türbenin önünden birçok ilçeye giden otobüsler geçmektedir.

Zuhurat Baba kimdir sorusunu merak ediyorsanız eğer, hemen hikayesini anlatalım. Olay İstanbul'un fethedildiği dönemlerde geçiyor. Bizans orduları İstanbul'un su kuyularını zehirlemiş, Osmanlı ordusu su sıkıntısı çekmekte… O sıralarda sırtında su kırbasıyla genç bir adam ortaya çıkmıştır. Askerlere su dağıtan ve su kırbasındaki suyu hiç bitmeyen genç adamı komutanlar merak eder. Subay listesine bakarlar ve bu zatın adını bulamazlar. Komutanlar adamı hemen karşısına alıp kim olduğunu sorgular. Adını söyleyen adam suyu nereden bulduğu söylemez. Bunun üzerine komutanlar su tulumbasının içine bakar. Gördüklerine şaşırmışlardır. Çünkü su tulumbasının içerisinde uçsuz bucaksız bir deniz görürler. Sonrasında Zuhurat Baba gözden kaybolur.

Tam bir gün sonra İstanbul fethedilmiş. Osmanlı ordusu Bakırköy'ün bulunduğu bölgeye gelince bir zatın yerde yattığını görürler. Yanına gittiklerinde bu zatın onlara su dağıtan ve gözden kaybolan Zuhurat Baba olduğunu anlamışlar ve bulunduğu yere bir mezar kazıp defnetmişler.

Günümüzde sürekli olarak ziyaret edilir Zuhurat Baba Türbesi. Özellikle Cuma günleri ziyaretçiler tarafından kalabalıklaşır.

 • Parklar
Bakırköy ilçesinin sınırları içerisinde bulunan Yeşilköy Sahil Parkı, boş vakti olanlara, çocuklarını gezdirmek isteyenlere ve hafta sonunu arkadaşlarıyla hoş sohbet etmek isteyenlere yuva oluyor.

Yeşilköy Sahil Parkı'na sadece Yeşilköy halkı değil, çevre ilçelerde ikamet edenler de tercihe diyor. Park, 170.341 metrekarelik bir alanı kapsamakta. Bu alanda neler yok ki! Çocuk oyun alanı, spor alanı, 2 tane tenis kortu ve 2 tane basketbol sahası mevcut. Yeşilköy Sahil Parkı, her yaşa hitap ediyor kısacası.

 • Tarihi Yerler
Puan Ver

İlk yorumu siz yapın.

Florya Atatürk Deniz Köşkü, Bakırköy ilçesine bağlı, gezi mekanlarının ilk sıralarında yer alıyor.

Atatürk'ün Florya'yı çok sevmesi ve bölgeyi yazlık olarak kullanması, dönemin belediye başkanı tarafından bir köşk yapılıp Atatürk'e hediye etmesini sağlamıştır. Florya'ya özel bir ilgi duyan Atatürk, özellikle yaz aylarında buradaki köşküne gelir, halkla birlikte denize girer ve dinlenirdi. O dönemlerde Florya yazlık bir bölge olarak ünlenmesini sağlamıştır.

Florya Atatürk Deniz Köşkü, tarihteki önemli isimlere de ev sahipliği yapmıştır. Bu isimler arasındaki; İngiltere Kralı VIII. Edward, Windsor Düşesi Wallis Simpson köşke gelen en önemli kişilerdir. Atatürk'ün ölümünün ardından İsmet İnönü, Celal Bayar, Cevdet Sunday ve Cemal Gürsel Cumhurbaşkanı oldukları yıllarda köşkü kullanmışlardır.

1988 yılında Florya Atatürk Deniz Köşkü müze konumuna getirilmiştir. Müze Pazartesi ve Perşembe günleri dışında haftanın her günü ziyaret edilebilir.

 • Tarihi Yerler
Eğer uçaklara özel bir ilginiz varsa ve aynı zamanda tarihi de seviyorsanız, sizi uçaklarla I. Dünya Savaşı yıllarına götürecek olan İstanbul Hava Kuvvetleri Müzesi'ne davet ediyoruz.

Bakırköy'e bağlı olan Yeşilköy'deki havacılık müzesi, askeri havaalanının hemen bitişiğinde bulunmaktadır. Müzenin ilk kurulduğu yer şehir merkezine uzak olunca, istenilen ziyaretçi potansiyeline ulaşılamamıştır. Yeni müze yerleşim yeri olarak Yeşilköy seçilmiştir ve 16 Ekim 1985 yılında ziyarete açılmıştır. Müzedeki, Türk Hava Kuvvetleri'nin kullandığı uçaklar, helikopterler, bunların yanı sıra Anılar Salonu'nda havacılık tarihinde anılan insanların eşyaları ve silahlar sizleri farklı bir yaşanmışlığa sürükleyecek. Bir hafta sonunu İstanbul Hava Kuvvetleri Müzesi'ne giderek değerlendirebilirsiniz.

Bakırköy'de geçirdiğiniz zamanlarda; Özgürlük Meydanı'nı gezebilir ve tarihi Bizans dönemine dayanan Fildamı Sarnıcı'nı ziyaret edebilirsiniz.

 • Aktivite - Eğlence
Puan Ver

İlk yorumu siz yapın.

1985 yılında İstanbul'da kurulan CNR Fuar Merkezi, fuar organizatörlüğü işlerini yürüterek bünyesinde 9 şirket barındırmaktadır.

Yüzlerce fuara ev sahipliği yapmaya devam eden CNR Fuar Merkezi her yıl, yenilikleri sektörüne tanıtmayı kendine ilke edinmiş bir holdingdir.

Mevcut olan şirketlerin isimleri;

-Export Tour: Seyahat ve Konaklama

-Desing Studio: Tribün, Stant, Tente, Podyum ve Tasarım Uygulamaları

-CNR Uluslararası Fuarcılık

-CNR Sektörel Fuarcılık

-Dünya Gıda: Catering, Restaurant ve Bar- Coffee Hizmetleri

-Pegasus: Fuar Güvenlik Hizmetleri/Uluslararası Düzeyde Özel Güvenlik Hizmetleri

-Stand Art: Extra Malzeme ve Fuar Destek Hizmetleri

-İstanbul Fuarcılık: Ulusal ve Uluslararası Arenada ÖnemleTakip Edilen Fuarların Organizatörlüğü

-AGENDA Meet Trade Network: Agenda Vip Himetleri

Her yıl belli dönemlerde ve belli konu başlıklarıyla açılan fuarlara ilgi oldukça yoğun oluyor. CNR Fuar Merkezi'nin düzenleyeceği fuarları takip ederek siz de katımcı olarak gidebilirsiniz.